روانشناسی

گروه روانشناسی راه نو با استفاده ازبهترین مشاورین روانشناسی ونخبه درگرایشهای مختلف روانشناسی ، رویکرد وهدف خودرا حل مشکلات شما بااستفاده ازمشاوره تلفنی وارایه راهکارهای علمی وعملی درزمینه های مختلف روانشناسی قبل وبعد ازدواج،روانشناسی ومشاوره قبل وبعدازطلاق، روانشناسی کودک ،نوجوان وجوانان ، اعتیادبه مواد وراه حل آن ،اعتیاد به اینترنت و…..بسیاری ازمشکلات ومسایل روانشناسی قرارداده است.

ravaneno bookmark

در شبكه هاي اجتماعي همراه شما هستيم

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج یکی از مراحل ضروری مشاوره ازدواج است که یکی از اهداف اصلی آن انتخاب زوج مناسب است. این نوع مشاوره جنبه یپیشگیری دارد و در صورت هدایت صحیح می تواند موجب تامین بهداشت روانی خانواده شود .
آموزش در مراحل اولیه و پیش از ازدواج می تواند از آمار ازدواج های ناموفق و به تبع آن اسیب هایی همچون طلاق /کودک آزاری ،خشونت های خانگی ،ازاری و..... را کاهش دهد.

پرسش و پاسخ "۱" مورد

avatar

۱۳۹۶/۰۳/۲۷ مژگان 24ساله اصفهان

حدود یک ماه است یکی از آشنایان شخصی 27ساله را ب عنوان خواستگار به من معرفی کردند دوبار هم دیگر را بیرون از منزل ملاقات کردیم البته بااطلاع خانواده ها بعداز دوجلسه ارتباط تلفنی برقرار کردیم و از آن طریق برای شناختمان از هم سوال هایی را پرسیدیم اما ایشان بجای سوال پرسیدن مرا در موقعیت های مختلف قرار میداد و حتی یکبار من را از تلگرام ب مدت نیم ساعت بلاک کرد ک ب من خیلی برخورد ولی خود ایشان گفتن ک فقط برای شناخت بیشتر این کار راکرده است و ب قول او ذهن مرا ب چالش میکشید این حرف ها و کارهایش مدتی طول کشیدو گفت ک نظرش راجع من مثبت است اما من آنطور ک باید نتوانستم ایشان را بشناسم راستش دودل هستم ب خاطر رفتارهای اولیه اش.بنظر شما این موضوع جای نگرانی دارد یا خیر لطفا راهنمایی کنید با تشکر

avatar

با سلام. اول اینکه قطعا این روش های ایشان اگر هم برای شناخت شما باشد، روش پخته ای نبوده است و باید بررسی شود رفتارهایی مثل بلاک کردن و ..واقعا به چه قصدی انجام شده و چه چیزی در ذهنشان بوده که چنین کاری کردند و این کار می تواند بی اعتمادی در رابطه را بیشتر کند. نکته دیگر اینکه یک ماه برای شناخت متقابل زمان خیلی کمی است و با چند رفتار خاص نمی شود قضاوت کرد. راه بهتر این است که زمان بیشتری را برای شناخت عمیق تر یکدیگر صرف کنید تا دلیلی برای رفتارهایی که بی اعتمادی ایجاد می کند نباشد و این شناخت بیشتر از اینکه با سوال پرسیدن ایجاد شود با وقت گذراندن و دیدن رفتارها در شرایط مختلف بدست می آید.


سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد

شما می توانید همین حالا برای مشاوره با کارشناسان مجرب ما اقدام کنید    ۸۸۱۰۳۸۷۳ - ۰۲۱